Maraton czytelniczy

Dalej

ROK SZKOLNY 2013/14

TEST NR 7 WMC

KLASY I - III - 10 kwietnia 2014 (czwartek - godzina uzgodniona z wychowawczynią)

KLASY IV - VI - 10 kwietnia 2014 (czwartek - po skończonych lekcjach)

5. EDYCJA WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Wielki Maraton Czytelniczy „ Czytanie Rozwija, Czytanie Wzbogaca” został zainicjowany we wrześniu 2009 r. Wszystkie edycje konkursu  cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych województwa pomorskiego. Wzięło w nich udział ponad cztery tysiące osób. Relacje z przebiegu przedsięwzięcia  (któremu towarzyszyły spotkania  z pisarzami) pojawiały się na stronach internetowych szkół , w których pracują Organizatorki, a także na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, portalu wrzeszczańskim i Pomorza. Trzem edycjom patronował Pomorski Kurator Oświaty.

W roku szkolnym 2013/2014 czwartej edycji WMC „Czytanie Rozwija, Czytanie Wzbogaca” ( dla uczniów klas IV - VI) towarzyszyć będzie druga edycja WMC dla najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół ” dla uczniów klas I - III szkół podstawowych.

Wszystkich  chętnych uczniów  zapraszamy do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Prosimy o zgłoszenie się  do biblioteki szkolnej.

Przebieg konkursu:

Na początku każdego miesiąca ( od września do maja ) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w maratonie, jaką książkę (spoza listy lektur obowiązkowych) należy przeczytać.

Pod koniec miesiąca uczniowie piszą test konkursowy (składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych) sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.

Za test można otrzymać maksymalnie 20 punktów. Suma możliwa do uzyskania w maratonie – 180 punktów.

ZAPRASZAMY !

Alfabetyczny spis lektur dla uczestników klas IV - VI:

punktor

Combrzyńska-Nogala Dorota:  „Bezsenność Jutki”

punktor

Czerwińska-Rydel Anna:  „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem”

Ende Michael: „ Momo”

punktor

Fenikowski Franciszek: „ Okręt w herbie”, „ Trzy węzły” [w tegoż:] „ Okręt w herbie

punktor

Kamiński Marek: „ Marek - chłopiec, który miał marzenia”

punktor

Legut Lucyna: „ Piotrek zgubił dziadka oko,  a Jasiek chce dożyć spokojnej starości”

punktor

Lewis C.S. :„ Srebrne krzesło”

punktor

Ożogowska Hanna: „ Chłopak na opak”

Lektura na kwiecień:

2.  edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych

„Spotkacie Nowych Przyjaciół”

Wielki Maraton Czytelniczy dla Najmłodszych „ Spotkacie Nowych Przyjaciół” jest odpowiedzią na apel nauczycieli klas I - III zainteresowanych rozwijaniem takiej formy czytelnictwa wśród swoich uczniów.

Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać.

Pod koniec miesiąca uczniowie piszą test składający się z dziesięciu zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i z dziesięciu różnych zadań

(np.: krzyżówek, rebusów itp.)

Za test można otrzymać maksymalnie 20 pkt.  Suma punktów do uzyskania w Maratonie – 160.

ZAPRASZAMY !

Spis lektur dla uczestników z klas I - III:

punktor

Liliana Bardijewska, "Dom ośmiu tajemnic"

punktor

Mieczysława Buczkówna, "Najwyższa Góra"

punktor

Natalia Gałczyńska, "Dary zwierzątek" [w:] "O wróżkach i czarodziejach"

punktor

Åke Holmberg, "Ture Sventon  w Sztokholmie"

punktor

Grzegorz Kasdepke, "Mity dla dzieci"